A liszt közepébe csináljunk mélyedést, öntsük bele a decinyi langyos vízzel és a cukorral elkevert élesztőt. Hagyjuk felfutni, majd a sót és az olívaolajat hozzáadva kezdjük tésztává gyúrni. A végére, összesem kb. 3.5 deci ... tovább
Azt hiszem ez a melegszendvicsek dinoszaurusza, Franciaországban ősidők óta létezik, mintha mindig felszolgálták volna, Asterix óta. Egyszerű, de finom, ne hagyjuk ki!
Grillben pirítsuk meg a kenyerek egyik oldalát, majd négyet kivéve, ... tovább
A cseresznyét kimagozom és elkeverem a cukorral, a fahéjjal és a darált dióval. Ne hagyjuk állni a tölteléket, hogy ne engedjen levet. A vajat megolvasztom egy csészében. Az egyik réteslapot enyhén nedves konyharuhára terítem, ... tovább
A lisztet, a vajat, a sót, a tojássárgájákat késes robotgépben összedolgozzuk. A tésztát két részre osztjuk és az egyik felébe belegyúrjuk a kakaót. Lisztezett deszkán két vékony lapot nyújtunk, melyeket egymásra fektetünk és ... tovább
A forró olajra dobjuk a fűszereket, majd egy perc múlva a félfőre vágott hagymát és megpirítjuk. A paradicsomot félbevágjuk, majd a magos részét kinyomjuk. Hozzáadjuk a hagymához, a zúzott fokhagymával és az elfelezett paprikával ... tovább
Az újhagymát megtisztítjuk és félbe vágjuk, majd vékonyan felszeleteljük. Kiskanálnyi sóval elkeverjük és kicsit állni hagyjuk. A szardíniakonzervet, az olajával együtt, villával áttörjük. Hozzákeverjük a langyos vajat, a ... tovább
A csirkemájat megtisztítjuk, majd félbe vágjuk. A baconszeleteket, keresztben félbe vágjuk. A szalonnát meghintjük majoránnával és borssal, majd a fél csirkemájakat beletekerjük. Fogpiszkálóval megtűzzük. Tepsibe tesszük. 200 ... tovább
A csirkemellet bezöldségelve, fűszerezve, puhára főzzük. Kicsontozzuk és a zöldségekkel együtt kis kockára vágjuk. A marinált paradicsomot, az uborkát és a az almát hozzádaraboljuk. A kemény tojást finomra vágjuk, a saláta ... tovább
A csokit apróra törjük.
A többi alapanyagot össze keverjük.
Vizes kézzel gombócokat formáljunk és helyezzük őket sütőpapírra, majd lapítsuk szét a golyókat.
Szórjuk rájuk a csokit( nem kötelező csokit használni, lehet pl.: ... tovább
A csokoládét törjük össze, a vajat forgácsoljuk darabokra, és gőz fölött olvasszuk meg. Tegyük félre amíg kihűl. A cukrot, sót, vaníliát keverjük a hideg csokoládémasszához és egyenként keverjük bele a tojásokat. ... tovább