A csülköt és a lapockát kevés sós vízben félpuhára főzzük, majd apró kockára vagdaljuk, a szalonnát hasonló kockákra vagdaljuk, Ne darájuk, vagdalva sokkal gusztusosabb a végeredmény. A főző vízből két decit vegyünk ki, majd ... tovább
A cukkinit reszeljük le almareszelőn, sózzuk meg és forgassuk át. Hagyjuk pihenni, majd 20 perc múlva csavarjuk ki a levét. Keverjük el a liszttel, a tojásokkal, a zúzott fokhagymával, a finomra vágott petrezselyemmel és ízlés szerint ... tovább
Csontokból, bőnyékből alaplevet főzunk, félretesszük máshoz, egy decit mélyhűtöbe teszünk. A marhahúst szintén a mélyhütőbe tesszük kb. 1 őrára. Ledaráljuk finomra a fűszerekkel és a jeges alaplét hozzáadva, cutterral ... tovább
A hájat, 2 óráig, hideg vízben áztatjuk, megtöröljük, lehúzzuk a hártyáját, daraboljuk és daráljuk. 50 dkg hájat kb. 15 dkg liszttel összegyúrunk és 20 percre hűtőbe tesszük, hogy nyújtható legyen.
Az egy kg szitált lisztbe ... tovább
A citrom héját lereszeljük, majd félbevágva, az egyik fél levét kicsavarjuk. A lisztet a sóval és a sütőporral összeszitáljuk, majd a vajjal elmorzsoljuk. 1 tojással és a fél citrom levével összegyúrjuk. Két részre osztjuk és ... tovább
Először is minden hozzávaló legyen szobahőmérsékletű. Futtassuk fel az élesztőt 1 deci langyos tejben, a cukor felével és evőkanálnyi liszttel. Közben szitáljuk át a lisztet, így levegősebb lesz a tészta. Mély tálba szórjuk a ... tovább
A diót szárazon kissé megpirítjuk, majd ledaráljuk és elkeverjük a mazsolával és a cukor felével. Az élesztők, kevés cukorral elkevert tejben fel futtatjuk, majd a liszttel, a sóval és a citromhéjjal jól kidagasztjuk. Meleg helyen, ... tovább
Az élesztőt a tejben feloldjuk. A darált diót a porcukorral, a rummal és a tojásfehérjével, némi víz hozzáadásával kenhető masszává dolgozzuk. A lisztet a cukorral és a sóval összekeverjük, majd gyors mozdulatokkal elmorzsoljuk a ... tovább
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk és megfelezzük. Az egyik részt fél centi vastagra nyújtjuk és tepsibe terítjük. Megkenjük a töltelékkel. A szélén fél centit hagyjunk szabadon. Ezt kenjük meg vízzel, a tészta kinyújtott ... tovább
Reszeljük le a mandarin héját és csavarjuk ki a levét. A margarint olvasszuk fel, de csak langyosan használjuk fel.
Keverjük össze a száraz hozzávalókat és a folyékony alapanyagokat külön-külön. Keverjük össze a két masszát és ... tovább